O nas


Przedszkole „Bystrzaki” powstało we wrześniu 2011.

Nasza placówka wpisana jest do ewidencji działalności oświatowej pod numerem Woś-S.4430.602.2013 i ewiduje w rejestrze Niepublicznych Przedszkoli Urzędu Miasta Szczecin. W związku z tym jesteśmy pod ciągłym nadzorem Urzędu Miasta, Sanepidu i Kuratorium Oświaty. Przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty w maju 2015 ewaluacja problemowa podsumowała działalność naszego przedszkola w oficjalnym raporcie. (raport z ewaluacji)

Jesteśmy Przedszkolem INTEGRACYJNYM.

Zgłaszają się do nas rodzice, którzy chcieliby dla swojego dziecka miejsca w przyjaznym środowisku, gdzie ich dziecko może się zintegrować z rówieśnikami pomimo swojej choroby. W naszych niedużych grupach bardzo dobrze odnajdują się dzieci niedosłyszące, niesłyszące, słabowidzące, upośledzone w stopniu lekkim, dzieci z zespołem Aspergera oraz innymi dysfunkcjami. W grupie do 16 osób uczęszcza do 5 uczniów niepełnosprawnych. Opiekę nad grupą sprawuje dwóch wychowawców: nauczyciel wychowania przedszkolnego, oraz nauczyciel wspomagający, którzy współpracują, aby zapewnić grupie jak najlepsze warunki pracy i pobytu w przedszkolu .

Wspieramy dzieci, które z powodu swojej niepełnosprawności mają problem w komunikacji z otoczeniem. Wspomagamy ich wprowadzając system komunikację alternatywną tj. język migowy, system komunikacji obrazkowej.

Przedszkole mieści się w spokojnej części śródmieścia przy ul. Monte Cassino 18 w pobliżu Urzędu Miasta i Jasnych Błoni. To właśnie sąsiedztwo Parku Kasprowicza daje nam codzienną okazję do obcowania z przyrodą i obserwowanie zmian natury w cyklu pór roku (zobacz naszą lokalizację w Google Maps).

Na potrzeby przedszkola został zaadaptowany lokal o powierzchni ok 120 m2, który spełnia wszelkie wymogi budowlane, przeciwpożarowe i wytyczne sanepidu dotyczące niepublicznych przedszkoli. Do dyspozycji mamy duży ogród, oraz wydzielony plac zabaw, wyłącznie do naszego użytku.(zdjęcia)

W roku szkolnym 2019/20 dzieci w przedszkolu podzielone będą na cztery grupy wiekowe :

„Żyrafki” 2,5-3,5-latki

„Słoniki” 3-latki

„Krokodylki” 4-latki.

„Tygryski” 5-6 latki „Zerówka”

Nad każdą grupą opiekę sprawuje dwóch wychowawców (zobacz naszą kadrę).

 

Posiłki dla dzieci przygotowuje firma cateringowa „Presto” (Bar Kubuś, ul. Chopina) , która specjalizuje się w żywieniu zbiorowym przedszkoli. Śniadania i obiady, które nam dostarczają są smaczne i świeże, a przede wszystkim chętnie zjadane przez dzieci (zobacz nasz jadłospis).

Więcej o tym, jak pracujemy w zakładce „Metody pracy”